Jak zareaguje cena Bitcoin’a, gdy USA ogarnie szał wyborczy?

Wczesne głosowanie przyniosło ogromną frekwencję w USA, co można częściowo przypisać pandemii COVID-19. Frekwencja może być wyższa niż w jakichkolwiek wyborach prezydenckich w USA od 1908 r., a jak wynika z tego szału, rynek kryptoński jest świadkiem rozlewu krwi. Jednak obecnie Bitcoin i ETH utrzymują się na stałym poziomie z mniej niż 1% spadkiem cen w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoin jest powyżej $11.3k i z rosnącym napływem na giełdy i jego zmienność może wzrosnąć. Cena może trafić do 11,5 tys. dolarów lub pójść jeszcze wyżej.

Na podstawie danych z Chainalysis, napływ Bitcoin Evolution na giełdy w ostatnim dniu wynosi 75,78k BTC, co jest zbliżone do średniej 180-dniowej. Napływ ten wzrósł prawie 4-krotnie w ciągu ostatniego tygodnia. Przy większej ilości Bitcoinów trafiających na giełdy spot, obecna stopa finansowania, która jest zerowa lub bliska zeru, może stać się jeszcze bardziej ujemna.

Na giełdach takich jak Huobi i Bybit średnia jest bliska zeru. Przy wzroście wolumenu handlu na tych giełdach, stopa finansowania może spaść poniżej zera. Przy obecnej stopie finansowania za długi płaci się szorty. Na Huobi Futures jest to transakcja typu „szyja w szyję“. Likwidacja szortów i longów wynosi po 11 milionów dolarów.

Wykres z pochylenia pokazuje likwidacje w ciągu ostatnich 3 dni, ale w ciągu ostatniego tygodnia wzór był taki sam. O ile stopa finansowania nie wzrośnie po stronie dodatniej, longs mogą przejąć szorty. Innym ważnym wskaźnikiem jest wykres akumulacji. Obecnie akumulacja ma miejsce powyżej 10 tys. dolarów i na obecnym poziomie cenowym.

Bazując na powyższym wykresie, akumulacja występuje na prawie wszystkich poziomach, jednak powyżej 10 tys. dolarów jest to najwyższy wskaźnik narastania. Wskazuje to na wzrost cen, ponieważ po fazie akumulacji następuje wzrost cen, ponieważ podaż spada i narasta presja po stronie sprzedaży. Nie tylko handlowcy detaliczni, ale również instytucje akumulują się. W ciągu ostatnich kilku tygodni wysoki odsetek górników utrzymuje się na wysokim poziomie.

Trendy cenowe ulegają zmianie i tak jak wiadomości BitMEX spowodowały spadek cen Bitcoinów o mniej niż 3%, tak wiadomości OKEx mogą nie spowodować większych zmian. Wybory, niezależnie od ich wyniku, napędzają jednak handlowców detalicznych w kierunku krypto, a kapitalizacja rynku ma wzrosnąć jeszcze bardziej w listopadzie 2020 roku. Przy zwiększonym napływie na giełdy, istnieje możliwość, że Bitcoin uderzy w kolejny ATH, a wyniki wyborów mogą skierować go we właściwym kierunku.